English
پيشگيري مهمتر از درمان است . رسالت انجمن مخاطره شناسي ايران بررسي نسبت خطر ؛ پيشبيني و پيشگير آن است .
اطلاعات تماس
 
تلفن: 81032236 021
نمابر: 86037081 021
آدرس دبیرخانه: تهران - خيابان کریم خان زند- ابتدای خیابان دکتر عضدی(آبان شمالی)- ساختمان دانشگاه علامه طباطبایی-طبقه سوم صندوق پستی: 6561-14155
پست الکترونیکی: Hazardology@yahoo.com
کد پستی: 1597633141
مشاهده خبر
طرح‌های بیابان‌زدایی و کاهش فرسایش‌ بادی اراضی استان بوشهر اجراء می‌شود

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بوشهر، علی محمد طهماسبی بیرگانی ظهرامروز در جلسه کارگروه استانی مقابله با پدیده گرد و غبار استان بوشهر  با اشاره به شناسایی کانون‌های گرد و غبار در استان‌ها اظهار داشت: شناسایی کانون‌های داخلی گرد و غبار یکی از برنامه‌های ستاد ملی مقابله با  پدیده گرد و غبار بوده و تاکنون کانون‌ها در استان‌ها شناسایی و نقشه آنها تهیه شده است.
وی با بیان اینکه مطالعه جامع کانون‌های بیابانی و اراضی مستعد به فرسایش بادی برای تمام کشور انجام یافته خاطر‌نشان کرد: در این مطالعات کانون‌های بیابانی استان بوشهر نیز تعیین و مشخص شده است.
مشاور رئیس سازمان و دبیر ستاد ملی مقابله با پدیده گرد و غبار با اشاره به اینکه کانون بحرانی فرسایش بادی در استان بوشهر شناسایی شد گفت: در سال آینده اقدامات لازم در خصوص بیابان‌زدایی، کاهش فرسایش‌های بادی اراضی و مقابله با گرد و غبار  در استان بوشهر آغاز می‌شود.
 مدیرکل حفاظت محیط زیست استان بوشهر نیز به آسیب‌های گردوغبار پرداخت و تصریح کرد: گردو غبار پدیده‌ای است که علاوه بر آلودگی‌های محیط زیست ، سبب خسارت‌های فراوانی به سلامت انسان‌ها و خسارتهای اقتصادی می‌شود.
فرهاد قلی‌نژاد بیان کرد: برای مقابله و کاهش اثرات این پدیده، کارگروه‌های استانی در استانهای غبارخیز و دارای غبارناکی تشکیل می‌شود و پیگیری و اجرای مصوبات کارگروه مذکور برای مقابله با این پدیده مسلم و ضروری است.
وی با اشاره به اینکه پدیده ریزگردها با توسعه خشکسالی‌ها افزایش یافته خاطر‌نشان کرد: ریزگردها در تمام طول سال با زندگی این مردم به سبب بروز خشکسالی افزایش یافته که راهکارهای مختلفی برای مقابله با این پدیده ارائه شده است.

تاریخ انتشار: 1398/03/26 - 20:40
شناسنامه انجمن

 

"انجمن مخاطره شناسي ايران"

به منظور گسترش، پيشبرد و ارتقاي علمي مخاطره شناسي و توسعه كيفي نيروهاي متخصص و بهبود بخشيدن به امور آموزشي و پ‍ژوهشي در زمينه هاي مخاطره شناسي تشكيل شد.